Dva hrdinové uprostřed arény opatrně našlapují s pohledy upřenými jeden na druhého. První výpad střídá druhý. Nebezpečné zásahy do hlavy následují první zářezy ostří přivázaného k noze, peří létá na všechny strany. Do toho hlasité výkřiky fanoušků umocněné vysokými sázkami na vítěze.

O vítězi je rozhodnuto během několika minut. Bere vše, pro druhého zbývá jen smrt. Vášeň, tragédie, peníze a krev. Jeden z mnoho kohoutích zápasů, které jsou neoddělitelnou součástí života na Filipínách.

Nejde však jen o drobnou kratochvíli. Stejně jako u nás doma je fotbal obrovským kolotočem ve kterém proudí spousta peněz, pro Filipínce jsou tím samým kohoutí zápasy. Od vysokých výher v desítkách tisíc korun (běžný měsíční příjem je tu kolem 3000Kč) po firmy produkující výživu a podpůrné prostředky pro špičkové kohoutí bojovníky. Od vitamínů po anabolické steroidy, prášky proti stresu a testosteron. Můžete nesouhlasit, můžete odvracet zrak, ale příští víkend proběhne další turnaj a vzejde další šampión… (Fotoreportaz uvnitr clanku…)

Kohouti zapasy, ostrov Siquijor, Filipiny 2010
© Robert Štípek, Kohoutí zápasy, ostrov Siquijor, Filipíny 2010.

SOUVISEJICI FOTOGRAFIE:
Prijimani sazek pred zapasem. Majitel se svym sampionem. Spravne pripevnit ostri je zakladem uspechu. Zacatek souboje. Souboj je v plnem proudu a divaci ve varu. Po kazdem zapase je treba vyplatit vyhry sazejicim... Divaci hlasite dokoncuji sazky zatimco zapas brzy zacne.Související články:


RSS

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář: