Uzavřít pracovní resty nad ránem, dvě hodiny před odjezdem na letiště, rychle zabalit batoh, na hodinu zkusit usnout, nevyspalý znovu vstát, poslední kontrola – pas, peníze, letenky, pojištění… zhasnout světla, zamknout a vyrazit do tmy směr Ruzyně.

Znovu na cestách, znovu v zemích kde nám níkdo nerozumí a my nerozumíme jim. Měsíc cestování před námi a nad hlavami zní po přístání: „Vítejte v Brazílii“.

Odletět v březnu kamsi daleko jsme měli v plánu už delší dobu. Jen destinace nebyla dlouho jistá. Nakonec rozhodla nabídka odletu z Amsterdamu do Sao Paula za 12 000 Kč. Jako příjemný bonus bylo možné prodloužení cesty o mezizastávku na pár dnů v New Yorku. Rozhodnutí bylo rychlé. Až po zaplacení letenek jsme otevřeli průvodce Lonely Planet, který začínal slovy „Brazílie je nejdražší jihoamerickou zemí“…

Už je tomu více než týden, co jsme přistáli v Sao Paulu. Místní ceny v nás skutečně nadšení nevyvolávají (vše v průměru o 30% dražší než v ČR), ale nenecháváme se rozhodit. Putujeme, improvizujeme, měníme pořadí míst kam se chceme vydat, přidáváme a škrtáme, rozhodujeme se ze dne na den. Tři týdny stále před námi. Tři týdny bez nepodstatných zpráv z iDnes, bez starostí, s čistou hlavou…Související články:


RSS

2 Komentářů

  1. Tak Brazílii neskutečně závidím a doufám, že už ji dám taky brzy na vlastní kůži. O těch cenách se to docela ví, že je tam oproti nám znatelně dráž. Snad vám to nezkazilo celkové pocity z té cesty a náležitě jste si to užili. Je zvláštní, jak si to člověk na cestách uvědomuje, že se zbavil všech těch negativních zpráv apod., že? Přitom by stačilo tak málo, aby se od nich odprostil i tady…ale je pravda, že je to čím dál složitější – přijde mi, že to poslední roky zhoršují ze dne na den a přitvrďují jak to jen jde a hrne se to na nás ze všech stran…

    #1 Kejml (05.06.2013)
  2. Já tam byl, a můžu vřele doporučit. Jednou bych se tam chtěl vrátit a zůstat tam trochu déle. je tam co poznávat.

    #2 Honza (15.07.2014)

Přidejte svůj komentář: