Není to tak dávno, když jsem během návratu ze Sri Lanky využil šesti letů během 36 hodin se zastávkami a přestupy ve čtyřech zemích. Byl to zvláštní pocit probudit se na Sri Lance, v poledne už nakupovat v ulicích Spojených Arabských Emirátů, v noci zdravit celníky v Turecku, o několik hodin později mrznout na jednom, a následně i druhém, německém letišti, k večeru jen tak tak doběhnout k odbavení na letišti v Itálii a usínat v pražské posteli. Upřímně, stačilo jednou. Psal se únor 2008 a mě tímto stylem začal rok, který strávím v oblacích více než kdy předtím.

Léto už je dávno tu, co na tom, že má podle kalendáře teprve klepat na dveře. Ideální čas utéct od reality všedních dní a podívat se opět do světa. Před několika týdny jsem si vytýčil jasný cíl: alespoň 1-2x měsíčně odletět vždy na pár dnů z dosahu rozpálených zaprášených pražských uliček, s novým fotoaparátem přes rameno, pryč do zemí blízkých i vzdálených. Jen letmo okusit chutě a vůně zemí, které znám, ale i ty, které na mé objevení teprve čekají.

A tak zítra vyrážím poprvé, abych v pondělí mohl vyprávět, jaké počasí mají v Dublinu a jak chutná irské pivo. Během pěti nadcházejících týdnů navštívím čtyři rozdílné země. Zelené Irsko, temperamentní Itálii,  dobrosrdečné Bulharsko a aristokratickou Anglii. To, co na tyto země naváže v srpnu, si zatím nechám pro sebe, ale jisté je, že ta další cesta už zabere víc jak tři týdny a podruhé se letos snad vydám za hranice Evropy…Související články:


RSS

9 Komentářů

 1. Šťastnou cestu a užij si to! :)

  #1 Martin (13.06.2008)
 2. Hodně štěstí na cestách, budu se těšit na zápisky ;)

  #2 Dan (13.06.2008)
 3. V pořádku se vrať a nezapomeň tam fotit. A samosebou dovez i to irský pivo, ať mi můžeš dát ochutnat a můžeme porovnat :) Měj se tam fajn.

  #3 Fishbond (13.06.2008)
 4. „A tak zítra vyrážím poprvé, abych v pondělí mohl vyprávět, jaké počasí mají v Dublinu…“

  Som sa tešil a furt ništ :)

  #4 Pepe (17.06.2008)
 5. Pepe: Polepsim se, do konce tydne tu bude clanek. Fotky uz mam zpracovany a par vybranych. Vse bych rad sepsal driv, nez odletim do Milána.

  Tak aspon jedna fotka jako lákadlo, snad se bude libit: http://jdem.cz/aagx8

  #5 admin (17.06.2008)
 6. Tá ochutnávka sa mi páči :) Keď vidím ten samopal — neplánuješ niekedy aj cestu do BiH, Kosova, Srbska? Tento kút sveta ma svojím spôsobom fascinuje, hlavne tým, aký teror sa tam, kúsok od nás a v nedávnej dobe udial. Reportáž a fotečky odtiaľ by boli super…

  #6 Pepe (18.06.2008)
 7. I me by tenhle kout sveta zajimal a navic je jen kousek od nas. Uvidime, jako tip to neni vubec spatny napad. Kazdopadne proted mam nabity harmonogram az do poloviny zari. Do Kosova a podobnych koncin by to chtelo minimalne na sedm dnu. Uvidime jak to s odstupem casu projde v zamestnani :)

  #7 admin (18.06.2008)
 8. Pěkné počtení.Stránka si zaslouží hlas na blogindexu. Dávám ho.

  #8 Jitka (13.07.2008)
 9. Poznam ten pocit, ked len lietas a kazdych par hodin si niekde uplne inde.. ale na druhu stranu je to podla mna prijemne :) Az na tu unavu

  #9 Eshop (19.11.2008)

Přidejte svůj komentář: