Vidět, zažít, poznat, potkat, ochutnat, cítit… jedny z mnoha důvodů, proč lidé cestují a proč i já sám se vydávám tak rád na cesty krátké i daleké.

Rád cestuji nezávisle na cestovních kancelářích, jen tak s knižním průvodcem v kapse a batohem na zádech. Není nic lepšího, než se zdržet na místech, která se vám líbí, nebo rychle měnit plán cesty podle aktuální nálady. To je to, co se vám s většinou cestovních kanceláří nepoštěstí.

Rád své pocity a zážitky z cest sdílím s ostatními přáteli a náhodnými čtenáři mých zápisků na serveru cestovatele.com, který už několik let provozuji a zároveň ho využívám pro své zápisky psané z cest.

Mé cesty takřka pravidelné končí v Indii a jejím okolí, ale to je často dílem náhody. Na světě je tolik neskutečných míst, která stojí za návštěvu, že k jejich procestování nestačí jeden život. Ale to jak s ním naložíme, a kam se přeci jen vydáme, záleží opravdu jen na nás. O tom, že odjet na 6 týdnů do Asie může být finančně dostupnější, než by čekala většina mých známých, že letenky do Maroka se dají sehnat za 3000Kč (zpáteční, včetně všech poplatků), ale i o řadě dalších cestovatelských tématech by měl být tento můj deník. Zápisník postřehů, rad a tipů pro všechny, kdo se rádi vydávají na cesty, kdo putují s prstem po mapě a sní o ztracených civilizacích, dobývání horských velikánů či plavání v průzračných vodách na opuštěných plážích…

Indický básník, Orcha - Indie, 2005
Indický básník, Orcha – Indie, © 2005  Robert ŠtípekSouvisející články:


RSS

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář: