Mám rád když nastupuju zmrzlý do letadla a o několik hodin později mě poleje horko zimní Asie. Tak tomu bylo i teď. V Praze naskočit do letadla Easyjet, o hodinu a půl později vystoupit v Londýně, vyzvednout si batoh, dojít znovu na odbavení k AirAsia a během dvou hodin už opět ve vzduchu. Tentokrát na 13 hodin. Je zvláštní když odlétáte v hluboké temné noci, za letu vidíte východ slunce, později západ slunce a přistáváte znovu za večerní tmy. Časový posun +7 hodin oproti Praze dělá své. Tma, dusno, neskutečné vlhké horko… Prostě Asie tak, jak má v prosinci být. Mé toulání po Malajsii a Filipínách může začít… (Pokračování článku…)

Kuala Lumpur, Petronas Twin Towers
© Robert Štípek, Petronas Twin Towers, Kuala Lumpur – Malajsie

Kuala Lumpur mě mile překvapila. Moderní město s čistým klimatizovaným metrem, všude názvy ulic, navigační mapy, prostě moderní velkoměsto, kde žije každý dvanáctý obyvatel Malajsie (tedy necelé 2 mil. obyvatel). Nechám se rád překvapit, jaká bude Malajsie za hranicemi města, ať už v horách či v pobřežních vesničkách.

Proplétat se přeplněnými uličkami, to byla zábava pro dnešní den. Takové nenásilné rozkoukání a aklimatizace. Nohy mě nesly přes Chinatown, Indickou čtvrť, okolo mešit, kostelů i proslulých Petronas Twin Towers. Večeře u starých dobrých Číňanů v pouličním bufetu nezklamala, další smažené, vařené i pečené laskominy si nenechám ujít ani zítra.

SOUVISEJÍCÍ FOTOGRAFIE:
Kuala Lumpur, Petronas Twin Towers Kuala Lumpur Chinatown Čínský bufet na ulici v KL Čínský bufet na ulici v KL Čínský bufet na ulici v KL Dobroty na ulici v KL Dobroty na ulici v KL Večeře u Číňanů Večeře u Číňanů

Zítra ráno vyrážím pryč z hluku velkoměsta vstříc Cameron Highlands. Čajovými plantážemi a malebnými pohořími proslulé místo vzdálené necelých pět hodin autobusem od KL. Asi budu muset opět vytáhnout dlouhé kalhoty, ale za trochu klidu a čerstvého čaje to jistě stojí.

PRAKTICKÝ KOUTEK
Ceny v Kuala Lumpur:

Autobus z letiště (LCC terminál): 50Kč
Metro: Podle vzdálenosti, každá zastávka je za jinou cenu – cca 6Kč jedna jízda
Voda 1,5l: 12,50Kč
Ubytování: 180Kč/noc (moderní hostel a šestilůžkový pokoj)
Smažené marinované kuřecí kousky na špejli: 18Kč (5 ks + sladká omáčka)
Čínský bufet: 28Kč (nandej si co chceš – rýže + kuřecí kousky, krevetky, smažená a vařená zelenina, ryba, omáčky…)
Big Mac v McDonalds: 45Kč (ne, tohle jsem vážně nejedl když je možné jíst lahůdky na ulici)
Starbucks Grande Vanila Latté: 65KčSouvisející články:


RSS

4 Komentářů

 1. Bože to jídlo! Spoustu zážitků, užij si to!

  #1 Pavel (07.12.2009)
 2. Ahoj Roberte,
  závidím ti a jsem duchem s tebou. Hlavně se neztrať v záplavě těch čínských klikiháků. Ty jo, ta teplota a ještě časový posun, to musela být facka:-)

  #2 Petr - Plzeň (09.12.2009)
 3. Jak Ti závidím, sebrat se a vypadnout z toho předvánočního shonu a marastu někam do tepla :-) Tak hodně štěstí a hlavně nových zážitku ať je alespon co číst ;-)

  #3 Petr - Praha (12.12.2009)
 4. Drzim palce, ja si este budem musiet pockat asi 8 mesiacov :)

  #4 Okuin (13.12.2009)

Přidejte svůj komentář: