Přeskočme teď trochu chronologii mého vyprávění o zemi Malajské. Pocity z dnešního dne si zaslouží malé glosy než budou zapomenuty. Ležím na posteli špinavého hotýlku kdesi na severu ostrova Borneo. Stát Sarawak, země Malajsie, město Sri Aman. Tolik se dá asi napsat o místě, které pro běh světových událostí nemá žádný význam, ale přesto….

Až dosud bylo každé město tady v Malajsii v mnohém „západní“. Tím myslím moderní, neosobní, uspěchané. Sri Aman je maličké městečko, ve kterém se turisté nezastavují a je tak nádherně ospalé jak letního dne na návsi někde v Horní Dolní. To vše pak dovoluje zvednout místním lidem hlavy, dívat se kolem sebe a usmívat se na svět. Snad proto mě dnes kolemjdoucí sami od sebe na ulici zdravili, děti na mě volaly a potutelně se při tom schovávaly za rohem, řidiči na motorkách zamávali…

Přestože není důvod, proč by měl turista ve Sri Aman zastavovat, pro mě byl příjemným zastavením před další cestou. A že bude dlouhá. Dvanáct hodin v autobuse abych se přiblížil k hranicím se sultanátem Brunej.

FOTOGRAFIE ZE SRI AMAN:

Přiznám se, že v podstatě poslední dny nevím, kde budu den následující. Plány vznikají podle nálady a jen s vědomím jasného termínu pro další přesun letadlem. Ten příští je 25.12.2009, kdy odlétám z východní části Bornea na Filipíny. Co vyplní dny mezi tím, je tak trochu zahaleno malou neznámou. Procházka kolem sultánových paláců v Bruneji? Pár dnu na pláži kýčovitého ostrova s azurovým mořem podél bílých pláží? Zdolání hory Mt. Kinabalu s výškou nějakých 4000 m.n.m.? Uvidím jak vyjde čas a samozřejmě peníze…Související články:


RSS

3 Komentářů

  1. Moc pěkné. Na Filipínách pozor, pokud se nepletu tak tam teď divočí sopka. Tak aby si v té oblasti rovnou nepřistával.

    #1 wordicek (17.12.2009)
  2. Ako sa pripajas na net? Mas so sebou notas?

    #2 Okuin (19.12.2009)
  3. Přesně tak, vlastní notebook (Acer Eee PC s výdrží nějakých 6 hodin a váhou 1,5Kg je přesně to ideální) a pak uz jen na vetsine mist wifi zdarma nebo za symbolickou cenu. Jen v Bruneji jsem byl odkazan na internetovou kavarnu.

    #3 admin (20.12.2009)

Přidejte svůj komentář: