Už nikdy nebudu říkat nikdy. Prakticky po šesti měsících se budu opět vracet do Indie, tentokrát už po šesté…

Léto pro exotické cesty nemám rád, v Asii stoupají teploty ke 40°C ve stínu, monzuny skrápí rozpálené ulice a dusno by se dalo krájet. Jediným únikem tak mohou být hory, kde teploty klesají k sympatickým 25°C. Můj vysněný návrat do nepálských Himalájí se ukázal na léto jako nevhodný. Mračna a deštivé počasí dokonale kazí výhledy na majestátné osmitisícovky a tak po chvilce uvažování padla myšlenka na indický Ladakh přezdívaný jako Malý Tibet. Jeho řídce osídlené náhorní plošiny obklopené himalájským pohořím jsou opět zcela jinou Indií, které mě vždy lákala. Nejvhodnější obdobím pro návštěvu Ladakhu je právě období od července do září a pokud započítáme i poměrně dostupné ceny letenek na lince Praha – Dillí (Finnair, 13 580Kč), nebylo co řešit.

Od 25.6. do 18.7. se tak znovu budu toulat kdesi v Asii. Společně s Aničkou se vydáme do kopců kde vlají tibetské modlitební praporky šeptající své mantry větru, budeme roztáčet modlitební mlýnky v buddhistických Gompách a vyrážet na trek v místech, kde jaci dávaji dobrou noc.

Stakna Gompa, Ladakh, Indie© Bartosz Hadyniak, Stakna Gompa, Ladakh 2008.Související články:


RSS

3 Komentářů

  1. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli by nebylo možné použít některý text na Vašich stránkách k obohacení mého webu http://wwww.poznejtesvet.cz – samozřejmě s uvedením jména autora a Vašich stránek.

    #1 Petr Kučera (05.06.2011)
  2. Zdravim, chtěl bych se zeptat na současné podmínky v kašmíru. Jedu s přítelkyní do Ladakhu 3.7. a uplně si nejsem jist bezpečnosti v Kašmíru. Máme v plánu dojet do Lehu po cestě z Jammu přes Srinagar a Kargil. Jedeme na 5 týdnů. Díky za jakékoliv info. Cestám zdar

    #2 kencaman (01.07.2011)
  3. Zdravím, taky by mě zajímal současný vývoj v Kašmíru, co se bezpečnosti týče. Díky moc za případnou odpověď

    #3 Kašmír (13.09.2011)

Přidejte svůj komentář: