Patnáctý den toulání se napříč Indií. Mezi prsty u nohou se prosýpá hladký písek, mořské vlny neustále šumí se svou ledabylou pravidelností, třicet stupňů ve stínu příjemně rozráží lehký vánek. Pláže Goa jsou tou správnou zastávkou před návratem domů.

Společně s Aničkou jsme postupně projeli řadu míst, operativně měnili plány, užili se nekonečného čekání na indické vlaky, obraceli žaludek naruby po záplavě indického jídla a mrzli při nečekaně chladných nocích severu Indie. Ať už jsme se procházeli ulicemi Delhi, kolem Zlatého chrámu v Amritsaru, zaprášenými uličkami růžového města Jaipur, po hradbách pevnosti Mehrangarh Fort nebo chodbách maharádžova paláce Umaid Bhawan v Jodhpuru, odpočívali v parku u Taj Mahalu v Agře, prozkoumávali zapomenuté paláce ve Fatehpur Sikrí, plavili se po Ganze a s pokornou tichostí sledovali spalování mrtvých těl ve Varanasí, ať už jsme byli kdekoli, stálo to za to.

Naše putování ještě nekončí, jen výrazně zvolňuje tempo. Následující fotogalerie je tak průřezem toho, co nás zatím potkalo a minulo… (Pokračování článku…


SOUVISEJICI FOTOGRAFIE:


Související články:


RSS

3 Komentářů

  1. Moc povedené fotografie. Paradní podívana.

    #1 wordicek (18.01.2011)
  2. Moc pěkné fotky, líbí se mi. Akorát bych ještě uvítal komentář, co je odkud. Jen z úvodního obecného textu to nejde moc poznat. Ale jinak opravdu díky.

    #2 Letix (22.03.2011)
  3. krasne fotky, kamos chodieva do Indie pravidelne a vzdy ma paradne fotky.

    #3 Tomas (15.06.2011)

Přidejte svůj komentář: