Čas neskutečně letí, je to už deset měsíců, co jsem se vrátil ze Srí Lanky a putování jižní Indií. Nemluvě o tom jak si stále pamatuji svou první cestu do Indie před necelými šesti lety. Blíží se vánoce a já se do obou těchto zemí opět vracím. Do Indie tak zavítám již počtvrté, na Srí Lanku v krátkém čase podruhé… Hlavním bodem mé letošní cesty však bude Pákistán.

Když se mě někdo ptá, kam že to letos opět letím, a já odpovím, že letím do Karáčí, projedu po zemi Pákistán na sever, kde po zemi překročím hranice s Indií, přes Bombaj dojedu do Chennai a po přeletu na Srí Lanku vyrazím na sever, kde je území pod vlivem Tamilských tygrů, řada lidí si klepe na čelo. Vliv médií je silný a marně vysvětluju, že je větší šance aby mě v Praze srazilo auto, než že se mi něco stane během cesty. V podstatě jedu do většího bezpečí. (Pokračování článku…)

Pákistán

V lednu letošního roku jsem doputoval na Srí Lanku týden po explozích místních autobusů a ukončení příměří mezi vládní armádou a Tamilskými tygry a nebýt zpráv z českých internetových médií společně se zvýšeným počtem vojenských kontrol, ani bych si ničeho nevšiml.

Harmonogram a náklady
Většinu lidí při zmínce o cestě do Asie napadne otázka: „A kolik tě to bude stát?“. Zkusme si tedy náklady na téměř 6 týdnů trvající cestu shrnout:

Letenky
Bratislava > Istanbul (SkyEurope v letní akci) 25Kč
Istanbul > Karachi (AirArabia přes Sharjah v UAE) 6000Kč
Chennai > Colombo – Srí Lanka (Air India Express) 1200Kč
Colombo > Istanbul (AirArabia přes Sharjah) 4500Kč
Istanbul > Londýn (EasyJet) 1200Kč
Londýn > Praha (EasyJet) 1200Kč
Celkem: cca 14 100Kč

Náklady na pobyt včetně dopravy, památek, ubytování a stravování: cca 300Kč/den, celkem tedy cca 12 000Kč.

Odlétám sám 17.12.2008 a nevím ještě přesně kdy se budu vracet. Vybrané letenky si budu kupovat v průběhu cesty. Vím jen, že počítám 2-3 týdny pobytu v Pákistánu, cca 10 dnů v rychlosti v Indii a zbytek cesty na Srí Lance. Čím častěji do těchto zemí jezdím, tím víc jsem klidný a v podstatě nic neplánuji. Kam mě nohy a průvodce Lonely Planet a Rough Guide dovedou, tam mě dovedou.

Letos bych rád opět z celé cesty psal podrobné zápisky a postřehy, stejně jako jsem tak dělal během každé mé cesty. Naposledy se osvědčilo i přidávání fotografií a krátkých videí, takže letos tyto zápisky budou pokračovat ve stejném duchu, jen doufám ve více zápisků a větší multimediálnost. Poprvé mě totiž bude doprovázet „kapesní“ notebook Asus Eee 1000H a tak bych měl být schopen okamžitě na místě zpracovávat fotografie a videa pro jednotlivé články.Související články:


RSS

5 Komentářů

 1. Příjemnou cestu. Budu se tešit na pravidelný report a ty nejzajímavější zážitky :)

  #1 Milan Kryl (06.12.2008)
 2. Hodně zdaru na cestách, ať potkáš jen fajn lidi a navštívíš zajímavá místa. Určitě se budu těšit na reporty. A nezapomeň pro mne mimo jiné na FOOD report :-D

  #2 Dan (08.12.2008)
 3. no hele přidávám se a taky přeju good luck na tej cestě, lehká závist přiznávám a těšim se co budeš vyprávět, pro mne prosím GIRL report ;-)

  #3 Pepa (09.12.2008)
 4. Paradicka, dik za prehlad cien.. budem cakat na clanocky :)

  #4 Sázky (09.12.2008)
 5. dobry den jsem neslysici mam zajt oddovolena do pakistanu pouze dovolena jak mam udelat vizum a koupim na letenku a vizu dekuji za pochopeni ivana prosim vas dejte vedet

  #5 Ivaa (30.09.2013)

Přidejte svůj komentář: